Δραστηριότητες

Προγράμματα Περιβαλλοντικής Αγωγής

1. "Φέρτε μου τη θάλασσα να την τραγουδήσω" Ηλιόπουλος-Τσαφαράς-Πετρονικολού

2. "Ποιός ο ρόλος του ενεργού πολίτη για μια πόλη και έναν πλανήτη χωρίς σκουπίδια" Μαυρέλης-Μπελαγιάννης-Πετρονικολού

3. "Το λιμάνι του Φλοίσβου" Μαϊστρου-Παπαδοπούλου

4. "Πώς χρησιμοποιεί ο ενεργός πολίτης την ενέργεια στην εποχή της κρίσης;"          Παπαδοπούλου-Μαϊστρου

5. "Πρασινίζουμε την αυλή του σχολείου μας" Μιχαλοπούλου-Δημόπουλος

Αθλητικές δραστηριότητες

• Συμμετοχή και νίκη της ομάδας του σχολείου μας στον Αγώνα ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΛΥΚΕΙΩΝ, Πέμπτη 13/3/2014.
  • Συμμετοχή και νίκη της ομάδας του σχολείου μας στον Αγώνα ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΛΥΚΕΙΩΝ, Τετάρτη 12/3/2014.

Πολιτιστικές και Εθελοντικές Δραστηριότητες

• Προσφορά εθελοντικής βοήθειας στους σεισμόπληκτους της Κεφαλονιάς με τη βοήθεια της Αρχιεπισκοπής Αθηνών.
  • Επίσκεψη στο Νηπιοτροφείο της Καλλιθέας από τους μαθητές του τμήματος Β1 και προσφορά δώρων και τροφίμων.

Πολυήμερες Εκδρομές

• 15/3/2014 : πραγματοποίηση της 4ήμερης εκδρομής των τάξεων Α' και Β' Λυκείου στα Τρίκαλα-Καλαμπάκα-Μετέωρα.
  • 4/12/2014 : πραγματοποίηση της πενταήμερης εκδρομής της Γ' Λυκείου.